یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۳:۰۰:۴۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ ساعت ۱۶:۳۱
لینک کوتاه مطلب:

گنجی میزبان استاندار کردستان شد؛

ایستگاه راه آهن در قروه تا ۲ ماه آینده آماده مسافرگیری است/ایجاد ۳۶۶ کیلومتر راه روستایی طی ۲ سال اخیر/تصویب ۵۱ مصوبه برای بخش مرکزی و چهاردولی/ تکمیل طرح‌های نیمه تمام راهبرد دولت سیزدهم در کردستان است/ مشارکت حداکثری در انتخابات قدرت مطالبه‌گری ایجاد می‌کند

استاندار کردستان با اشاره به هزینه‌کرد ۱۲ هزار و ۴۰ میلیارد ریالی در خط آهن همدان- سنندج طی سال جاری، گفت: ایستگاه قروه تا حداکثر ۲ ماه آینده امکان مسافرگیری خواهد داشت و در فاز بعدی، این زیرساخت در دهگلان نیز ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” عصر امروز پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه در مسجد روستای گنجی قروه در جمع مردم با تبریک ایام شعبانیه اظهار کرد: تکمیل طرح‌های نیمه تمام از جمله راهبردهای دولت سیزدهم در استان است که راه آهن همدان- سنندج با هفت هزار میلیارد ریال بدهی در راس آن قرار گرفت و پاییز امسال به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: این خط آهن یک ظرفیت اقتصادی است که در جذب سرمایه هلدینگ‌ها توانسته نظر مثبت آنان را به واسطه تسهیل صادرات جلب کند.

استاندار کردستان در ادامه به تعطیلی ذوب آهن زاگرس از سال۱۳۹۰ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: با تعطیلی این واحد صنعتی، بیشتر از ۵۰۰ نفر بیکار شدند که با پیگیری انجام شده این مجموعه بعد از یک دهه احیا و زنجیزه فولاد در حال اجراست.

زارعی کوشا یادآور شد: علاوه بر آن مجموعه فولاد با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد ریالی در دست اجراست که برای هزار و ۷۰۰ تا ۲ هزار شغل مستقیم ایجاد خواهد کرد.

وی به اختصاص ۳۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به استان در ۲ سفر رئیس جمهور گریزی زد  افزود: هر شهرستان نیز بر اساس شاخص‌ها اعتباراتی دارد که شهرستان قروه به غیر از بخش عمومی ۲۵ هزار میلیارد ریال اعتبار داشته است.

استاندار کردستان سفرهای شهرستانی را فرصتی برای ارتباط نزدیک با مردم دانست و اضافه کرد: اعتقادم از روز اول این بود که در کردستان اگر قرار است کاری انجام گیرد باید با تعامل بین مدیر و مردم باشد تا آن خدمت تمام و کامل باشد.

زارعی کوشا با بیان اینکه راهبرد و استراتژی خدمت در استان به الگویی در کشور تبدیل شده است، افزود: در هر هفته بصورت متوسط سه سفر شهرستانی انجام گرفته و این راه با جدیت ادامه می یابد.

وی تاکید کرد: این سفرها و لمس مسائل از نزدیک باعث می شود تا از مدیریت کارتابلی فاصله گرفته و به بهترین شیوه با برقراری ارتباط سازنده، مشکلات برطرف شود.

استاندار کردستان در بخش دیگری از سخنانش به احداث ۳۶۶ کیلومتر راه روستایی در ۲ سال گذشته اشاره داشت و گفت: در قروه تنها ۵۲ کیلومتر باقیمانده تا آسفالت راه روستایی به ۱۰۰ درصد برسد.

زارعی کوشا ادامه داد: ۵۱ مصوبه برای بخش مرکزی و چهاردولی تصویب شد که با وجود مشکلات و محدودیت ها تمام توان خود را برای عملی شدن این مصوبات بکار می گیریم.

طبق اظهارات وی، فرصت خدمت نباید صرف حاشیه‌ها شود و در جلسات تبلیغاتی نامزدها، عوامفریبی باید جای خود را به آگاهی بخشی و امیدآفرینی بدهد.

استاندار کردستان گفت: هر کس وقت خدمت را صرف دعوای سیاسی و حاشیه‌های بی مورد کند، خیانت در حق مردم کردستان و ملت ایران کرده است.

زارعی کوشا مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح را دو مؤلفه اصلی در انتخابات پیش رو نام برد و گفت: هر چه میزان مشارکت بالاتر باشد زبان مطالبه گری برای استان قوی تر خواهد بود.