یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۱:۳۲:۰۰
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ ساعت ۱۹:۰۴
لینک کوتاه مطلب:

معاون استاندار خبر داد:

همایش بین‌المللی سرمایه گذاری با محوریت معرفی ظرفیت‌های کردستان برگزار می‌شود/ ضرورت ورود هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری به کردستان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان از برگزاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در کردستان خبر داد و شناسایی و معرفی ظرفیت‌های استان به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تجار را از اهداف این همایش عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان،” علی نوری” عصرامروز چهارشنبه ۱۶ اسفند در اولین جلسه هماهنگی برگزاری همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری در کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار داشت: این همایش سرمایه‌گذاری که در اواخر فصل بهار و یا اوایل تابستان سال آینده برگزار خواهد شد، ظرفیت بسیار ویژه‌ای است که باید برای توسعه استان از آن بهره گرفت.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش معرفی ظرفیت‌های استان به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و تجار است، گفت: اگر این همایش به خوبی برگزار شود به عنوان یک عملکرد موفق بسیار خوبی از استان در ذهن‌ها به یادگار خواهد ماند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان به لزوم ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در استان تاکید کرد و گفت: از ظرفیت این همایش برای ایجاد زیرساخت‌ها استفاده شود.

نوری با اشاره به ضرورت پیگیری مستمر در نحوه برگزاری این همایش، تاکید کرد: تمامی کمیته‌های این همایش باید به صورت جدی به موضوع ورود کنند و همکاری لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به ورود هلدینگ‌های مطرح کشور به بحث سرمایه‌گذاری در استان بیان کرد: مدیران بومی استان باید از فرصت بهره گیرند و دلسوزانه برای استان کار کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان از معرفی پنج حوزه اصلی سرمایه‌گذاری استان در همایش یاد شده خبر داد و افزود: یکی از محورهای این همایش ورود فناوری به بخش کشاورزی استان است لذا در تمامی محورها باید دستگاه‌های متولی باید نحوه اجرا را به طور ویژه مدنظر قرار دهند.