یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ , ۰۱:۰۶:۳۷
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۱/۱۵ ساعت ۲۱:۵۲
لینک کوتاه مطلب:

معاون استاندار در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم هزار دف:

تاکید بر مردم محور بودن رویدادهای فرهنگی /ضرورت رعایت استانداردهای فرهنگی در آیین هزار دف پالنگان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان بر رعایت استانداردهای اجتماعی و فرهنگی در آیین هزار دف پالنگان تاکید کرد و خواستار به‌کارگیری روش‌های خلاقانه و استفاده از تبادلات فرهنگی در سطح ملی و فراملی در برگزاری این آیین ملی شد‌

 

به‌گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “مهدی رمضانی” امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین‌‎ماه در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم هزار دف در پالنگان که با حضور جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: جاذبه‌های تاریخی و طبیعی روستای پالنگان به عنوان مهد تاریخ و مفاخر در سطح منطقه کم‌نظیر است.

وی تصریح کرد: آیین هزار دف یکی از زیباترین آداب و رسوم این روستای تاریخی است که هر ساله با شکوه خاصی و با حضور گردشگرانی از داخل و خارج کشور در کردستان برگزار می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان افزود: مردم محور بودن و اهمیت دادن به جایگاه مردم در برگزاری این رویداد فرهنگی بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود.

رمضانی با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه کردستان، استانی فرهنگی است، عنوان کرد: دف‌نوازی در کردستان از دیرباز دارای ویژگی، غنا، ریشه و اصالت بوده و لازم است شاخص‌های فرهنگی آن بیش از پیش رعایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه مهمان‌نوازی، ويژگی بارز مردم كردستان است خواستار به‌کارگیری روش‌های خلاقانه و استفاده از تبادلات فرهنگی در سطح ملی و فراملی در برگزاری این آیین ملی شد و گفت: باید زیرساخت‌های لازم‌ برای خدمات دهی به مهمانان و گردشگران مورد توجه دستگاه‌های متولی قرار گیرد.