جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۰۵:۵۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۴ ساعت ۲۰:۴۷
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان در مراسم یادبود شهدای خدمت همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر مطرح کرد:

شهید رئیسی حکمرانی انقلابی و مردمی را در قوه مجریه احیا کرد /شهادت رییس جمهور، داغ بزرگی بر دل مردم ایران و امت اسلام است /مبانی و افتخارات دفاع مقدس برای نسل جوان مستندسازی و بازگو شود

استاندار کردستان یادآوری حماسه‌ فتح خرمشهر را فرصتی برای تبیین دستاوردهای انقلاب خواند و گفت: افتخارات، حقایق و رشادت‌های دوران دفاع مقدس به ویژه آزادسازی خرمشهر به نسل جوان منتقل شود و اگر این امر محقق نشود، در حوزه جنگ شناختی و ادراکی با مشکل مواجه خواهیم شد.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی‌کوشا” روز پنجشنبه سوم خرداد ماه در مراسم گرامیداشت شهید جمهور و شهدای راه خدمت همزمان با سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر که در گلزار شهدای بهشت محمدی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: شهادت رییس جمهور انقلابی، مردمی، ولایی و مکتبی، داغ بزرگی بر دل مردم ایران و امت اسلام وحتی جوامع مستضعف غیرمسلمان گذاشت.

وی ادامه داد : آنچه موجب شد دوست و دشمن در فراق رئیس جمهور شهید عزادار باشند اخلاص مثال‌زدنی، مظلومیت و تبعیت محض ایشان از رهبری بود.

استاندار کردستان یادآور شد:اخلاق مداری شهید رئیسی از آموزه هایی است که از اصالت دین مبین اسلام گرفته شده و اگر اخلاق و اخلاص را از مناسک اسلامی و دینی جدا کنید جز پوسته‌ای از اعمال و حرکات باقی نمی‌ماند.

زارعی کوشا با بیان اینکه شهید رئیسی حکمرانی انقلابی و مردمی را در قوه مجریه احیا کرد، خاطرنشان کرد: ایشان همچون شهید بهشتی مظلوم زیست مظلوم مرد و خار چشم دشمنان بود.

وی عنوان کرد: دولتی که تحویل شهید آیت الله رئیسی داده شد، در بحرانی ترین شکل در طول تاریخ انقلاب قرار داشت اما هیچگاه دولت قبلی را تخریب نکرد و اجازه نداد، وزرا و مسئولان متبوعش، وارد مسائل حاشیه ای شوند.

استاندار کردستان در بخش دیگری از اظهارات خود، عملیات آزادسازی خرمشهر را افتخاری بزرگ و ماندگار تعریف کرد و افزود: آنچه که امروز پیروزی و فتح خرمشهر را ماندگار کرده است، اخلاص رزمندگانی است که برای خدا وارد میدان جهاد با دشمن شدند.

طبق اظهارات زارعی کوشا، اگر رشادت‌های رزمندگان و افتخار آزادسازی خرمشهر به جوانان منتقل نشود، جامعه دچار خلاء شده و در جنگ رسانه ای با دشمن خواهیم باخت.

وی به جمله مشهور امام راحل” خرمشهر را خدا آزاد کرد” گریزی زد و گفت: این جمله امام(ره) حاوی درس بزرگی بود، مبادا رزمندگان مغرور شوند و این همان آموزه‌های اسلام است.

استاندار کردستان یادآوری حماسه فتح خرمشهر را فرصتی برای تبیین دستاوردهای انقلاب خواند و گفت: افتخارات و رشادت‌های دوران دفاع مقدس به ویژه آزادسازی خرمشهر بایستی به خوبی مستندسازی و به نسل جوان منتقل شود که اگر این امر انجام نشود، در حوزه جنگ شناختی و ادراکی با مشکل مواجه خواهیم شد.