جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۵:۲۲:۱۲
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۵ ساعت ۰۸:۴۴
لینک کوتاه مطلب:

استاندار کردستان در نشستی با فرمانداران:

تشییعی که جهانی شد/ خدمت به مردم را با قوت ادامه می‌دهیم / شرکت در انتخابات از مصادیق وفاداری مردم به نظام است

استاندار کردستان با اشاره به اداره کشور بعد از فقدان رییس جمهور گفت: مردم استان ماه آینده با عزمی راسخ در انتخابات ریاست جمهوری شرکت خواهند کرد چراکه حضور پرشور در انتخابات، اعلام وفاداری مجدد به نظام است.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” شامگاه جمعه چهارم تیرماه در نشستی که با حضور فرمانداران استان درسالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، اظهار کرد: شهادت ناباورانه سید الشهدای خدمت، خادم الرضا، ماتمی بزرگ و سایه‌اش بر ایران اسلامی سترگ و سنگین بود.

وی با اشاره به حضور میلیونی مردم سراسر کشور در تشییع پیکر آیت‌الله رئیسی و دیگر شهدای خدمت و حضور گرم مردم که با خادم ملت عاشقانه وداع کردند، افزود: هشتمین رئیس جمهور ایران در بدرقه‌ای باشکوه در آغوش امام هشتم آرام گرفت و به ابدیت پیوست.

استاندار کردستان اضافه کرد: به لطف الهی شرایط کشور بسیار باثبات است و بدون هیچ مشکلی در اوج کیفیت با حضور میلیون‌ها نفر از مردم در کمال عشق و احساس، شهیدان راه خدمت بدرقه شدند.

زارعی کوشا با اشاره به واکنش‌ها به شهادت رئیس جمهور افزود:  رسانه و صداوسیما شاید گوشه‌‌ای اندک و محدودی از جمعیت در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت را نشان داده باشند و هیچ رسانه‌ای نتوانسته کیفیت حضور مردم همیشه در صحنه را به تصویر بکشد چراکه باید در بین جمعیت بود و دید که مردم با چه شور و احساس عاطفی از همه طیف‌های اجتماعی در این تشییع جهانی، شرکت کردند.

وی با بیان اینکه مردم کردستان هیچگاه نگاه ویژه رییس جمهور شهید و دولت سیزدهم را به این استان فراموش نخواهند کرد، ادامه داد: هنگامی که خبر  شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهانش اعلام شد، در مسجد جامع سنندج مراسم سوگواری برگزار شد مردم وفادار کردستان با گریه و زاری و‌حسرت به عزاداری پرداختند و ما نیز همواره جز عشق و شور از سوی مردم چیز دیگری ندیدیم.

استاندار کردستان افزود :خدا را شاکریم که  مردم قدرشناسی داریم که همواره وفاداری خود را به دولت سیزدهم با مشارکت گسترده و همدلی صمیمانه بویژه در مراسم عزاداری شهادت رئیس جمهور و هیات همراه نشان دادند.

زارعی کوشا با اشاره به تدابیر رهبری در ایجاد آرامش در ساعات اولیه وقوع حادثه مذکور، افزود: مقام معظم رهبری همواره تاکید داشته‌اند که  ما در طوفان‌ها هوشیار باشیم که  کشورمان دچار تلاطم نشود و مردم با این دلگرمی و اطمینان، اعتماد به معظم له در وجودشان نهادینه شده است.

وی درباره تعبیر مقام معظم رهبری «فتح قله نزدیک است»، مجدد شهادت رئیس جمهور را سخت و ناباورانه توصیف کرد و گفت: بدون شک اداره امور کشور همواره به گونه‌ای خواهد بود که شرایط روز به روز بهتر و حرکت به سوی فتح قله طبق فرموده رهبر استمرار پیدا کند.

استاندار کردستان تکالیف مسئولان با نگاهی به اتفاقات اخیر را روشن بیان کرد و گفت : همچنان که فضای کشور به تدبیر رهبری حکیمانه اداره خواهد شد و کارها طبق روال عادی ادامه دارد و در استان نیز به تبع کشور، این راه تداوم خواهد داشت.

زارعی کوشا با تاکیدبر اینکه با نگاه
انقلابی و مدیریت جهادی با قوت کارهارا ادامه می‌دهیم، تصریح کرد: تا روزی که مسئولیت داریم به وظیفه خود عمل می کنیم و همه جلسات و برنامه‌ها با قوت برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه شهید آیت الله رییسی از عمق وجود برای حل مشکلات استان کردستان تلاش کرد، ادامه داد: تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام، افتتاح طرح‌های عمرانی، پیگیری مسکن ملی، سفرهای شهرستانی و دیگر امور با قوت در استان ادامه خواهد داشت.

استاندار کردستان با بیان اینکه عشق خدمت به مردم کردستان در وجود شهید جمهور موج می‌زد، یادآوری کرد: در دولت شهید آیت الله رئیسی توجه به کردستان ویژه بود و این گفته شعار نیست کما اینکه از  ۴۷ سفر استانی ریس جمهور، سه مورد آن به کردستان بود و در تدارک سفر چهارم بودیم.

زارعی کوشا خاطر نشان کرد: با استقرار دولت سیزدهم، کردستان در کانون توجهات دولت قرار گرفت و در طول عمر این دولت ضمن انجام سه سفر استانی، پروژه‌هایی نظیر راه‌آهن همدان ـ سنندج، فرودگاه سقز، آب شرب سنندج و… که بعضا ۲۰ ساله بودند، به اتمام و مرحله بهره‌برداری رسید.

وی با ذکر اینکه مسیر اداره کشور بعد از فقدان رئیس جمهور بر اساس حاکمیت قانون در ایران و با هدایت حکیمانه رهبر انقلاب اسلامی  استمرار دارد، بیان کرد: از هفته آینده با تدبیر و به صورت فشرده برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ماه آینده، آماده خواهیم شد.

استاندار کردستان خطاب به فرمانداران تاکید کرد: تمامی امکانات برای برگزاری انتخابات سالم در استان را بکار ببندید و در حوزه زیرساختی مشکلات احتمالی را برطرف کنید، توقع می‌رود در فرایند انتخابات  آتی مشارکت حداکثری را شاهد باشیم.