جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۴:۵۳:۱۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۳/۱۲ ساعت ۱۷:۳۶
لینک کوتاه مطلب:

نخبگان دیار گروس میزبان وزیر کشور شدند؛

ضرورت تدوین سند توسعه شهرستان بیجار مبتنی بر کاهش مهاجرت و اشتغالزایی /وام فرزندآوری برای بانوان بدون ضامن حل و فصل شود

وزیر کشور با تاکید بر اهمیت مهاجرت معکوس در توسعه شهری گفت: در راستای بازگشت جمعیت باید سند توسعه این شهرستان مبنی بر کاهش مهاجرت و اشتغالزایی تدوین و تنظیم شود

 

به گزارش روابط‌عمومی استانداری کردستان، “احمدی وحیدی” امروز شنبه ۱۲ خرداد ماه در جریان سفر یک‌روزه به استان کردستان، در نشست هم‌اندیشی با نخبگان شهرستان بیجار که با حضور استاندار کردستان در فرمانداری این شهر برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خدمت، اظهار داشت: براساس آمار ارائه شده، رشد منفی مهاجرت در شهرستان بیجار متوقف و روند مثبتی را تجربه کرده است، بنابراین باید برنامه و طرحی برای بازگشت جمعیت به این شهر تهیه و  پیاده شود.

وی با تاکید بر اهمیت مهاجرت معکوس در توسعه شهر، افزود: در راستای بازگشت جمعیت باید سند توسعه  شهرستان مبنی بر کاهش مهاجرت و اشتغالزایی تدوین و تنظیم شود.

وزیر کشور در بخش دیگر سخنان خود به آسیب‌های اجتماعی موجود در این شهرستان گریزی زد و گفت: باید آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف اعم از اعتیاد، طلاق و … شهرستان شناسایی و برنامه‌های مناسب برای کاهش و کنترل آن‌ها اعمال گردد.

وحیدی تصریح کرد: باتوجه به ظرفیت‌های موجود در بیجار، باید در راستای زیباسازی برنامه‌ریزی مناسب صورت گیرد و از شهرداری این حمایت شود.

وی از اختصاص ۵۰۰ تن قیر و ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به شهرداری‌ها خبر داد و گفت: هماهنگی‌های لازم جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل و ماشین‌آلات این شهر انجام صورت خواهد گرفت.

وزیر کشور با بیان اینکه راه‌های مواصلاتی معادن به بازسازی نیاز دارند، گفت: تخصیص آب از سد تالوار افزایشی سه برابری داشته و بخش گلخانه‌ای نیز از این آب استفاده خواهد کرد.

وحیدی در بخش دیگر سخنان خود با تاکید بر اینکه مشکلات واحدهای صنعتی بیجار در حال پیگیری است، افزود: با توجه به ثبت‌ جهانی فرش بیجار، استفاده از توان بانوان فعال در این حوزه و همچنین توسعه صنایع دستی شهرستان ضروری‌ است.

وی خاطر نشان کرد: وام فرزندآوری برای بانوانی که ضامن ندارند و برای دریافت آن با مشکل مواجه هستند، باید پیگیری و رفع شود.