یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳ , ۱۳:۲۳:۲۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۳/۴/۱۴ ساعت ۰۷:۳۴
لینک کوتاه مطلب:

اطلاعیه شماره ۴ ستاد انتخابات کشور

ستاد انتخابات کشور در اطلاعیه شماره ۴ خود اعلام کرد، هر نامزد می تواند یک نفر نماینده به عنوان ناظر در هیات های اجرایی شهرستان، بخش و شعب اخذ رای«ثابت و سیار» داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، ستاد انتخابات چهارشنبه شب، اطلاعیه شماره ۴ خود را در ارتباط با مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری به شرح زیر صادر کرد.
بسمه تعالی
به آگاهی مردم شریف ایران اسلامی، نامزدهای مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری و مسئولان ستادهای تبلیغاتی کشوری، استانی و شهرستانی آنها می رساند، به استناد قانون حضور نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در شعب اخذ رأی «مصوب ۱۳۷۹/۰۵/۳۰» ، در روز جمعه مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ هر نامزد می تواند یک نفر نماینده به عنوان ناظر در هیات های اجرایی شهرستان، بخش و شعب اخذ رای«ثابت و سیار» داشته باشد. این نمایندگان توسط نامزد مربوطه یا نماینده ایشان در شهرستان از میان افراد داوطلب معرفی می شوند و می توانند تا پایان اخذ رأی و شمارش و تنظیم صورتجلسات بدون دخالت در امور اجرایی و نظارت در محل های مذکور حضور داشته باشند و ممانعت از حضور آنها تحت هر عنوانی ممنوع بوده و جرم محسوب می شود. یادآور می گردد، پرسنل نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی نمی توانند از طرف هیچ نامزدی، نمایندگی یا نظارت داشته باشند.
همچنین به منظور شفافیت هر چه بیشتر فرایند انتخابات، ستاد انتخابات کشور میزبان نمایندگان ستاد مرکزی نامزدهای مرحله دوم در روز اخذ رأی می باشد.

ستاد انتخابات کشور