سه شنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۱ , ۱۱:۲۰:۳۱
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۵/۲۴ ساعت ۲۲:۲۶
لینک کوتاه مطلب:

مصونیت قضایی خبرنگاران در کردستان/ امیدآفرینی رسانه‌ها با نقد منصفانه / اشراف کامل بر مشکلات حوزه خبر و اطلاع‌رسانی

استاندار کردستان با اشاره به لزوم مصونیت قضایی خبرنگاران در قبال نقد منصفانه از دستگاه‌های اجرایی گفت: هیچ دستگاه اجرایی حق شکایت از رسانه‌های منتقد منصف را ندارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، اسماعیل زارعی کوشا در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار ضمن نکوداشت یاد وخاطره شهدای حوزه رسانه و تقدیر از تلاش خبرنگاران در یکسال گذشته، نقد سازنده را رسالت رسانه و مطبوعات دانست و گفت: جهت گیری و نگاه مدیریت استان به حوزه رسانه‌ مبتنی بر آزادی بیان و انعکاس نواقص و کاستی‌ها است.
وی با تاکید بر اینکه بر همین مبنا هیچ دستگاه اجرایی در استان حق ندارد از رسانه‌ها در دستگاه قضایی شکایت کند، افزود: این دستور به همه ادارات و سازمان‌های دولتی به صورت شفاف ابلاغ می‌شود.
استاندار کردستان با بیان اینکه فعالیت در حوزه رسانه تلفیقی از هنر و کار حرفه‌ای است که بیان آن به نگاهی ظریف و تیزبین احتیاج دارد، اضافه کرد: نگاه به رسانه‌های کردستان به هیچ عنوان چینشی و یا حذفی نیست بلکه هدف اصلی، بیان موضوعات جدی و اصلی برای اصلاح امور و فرآیندهاست.
زارعی کوشا یاداور شد: در دنیای امروز، کارزار روایت‌ها حرف اول رسانه‌ها را به ‌خود اختصاص داده تا رسانه پیشرو هدف و مقصود خود را به مخاطب القا کند.
استاندار کردستان در ادامه به اهمیت امیدآفرینی توسط رسانه‌ها و مطبوعات اشاره و اضافه کرد: امیدآفرینی یکی از تاکیدات رهبر معظم انقلاب است و به همین دلیل دشمن در صدد ترویج فضای یاس و ناامیدی است.
وی با تاکید بر اینکه مدیران اجرایی نباید به بهانه ایجاد ناامیدی در جامعه، راه نقد را بر رسانه‌ها ببندند، تاکید کرد: یکی از راه‌های ایجاد امید و شادابی در جامعه، ایجاد فضای نقد منصفانه است.
زارعی کوشا با اشاره به اشراف کامل بر همه مشکلات رسانه‌ها، نشریات و خبرنگاران گفت: یکی از ضرورتهای حوزه خبر و رسانه ایجاد مجتمعی برای اهالی خبر است که می‌شود از ظرفیتهای موجود اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بهره گرفت.
وی درباره حل معضل مسکن خبرنگاران هم گفت: در طرح نهضت ملی مسکن برای خبرنگارانی که شرایط لازم را داشته باشند، پروژه ویژه‌ای در نظر گرفته خواهد شد.
در این مراسم از پوستر ۲ جشنواره مطبوعات و خبرگزاریهای استان رونمایی و از تعدادی از خبرنگاران به نمایندگی از اصحاب رسانه استان با حضور نماینده ولی فقیه، استاندار و جمعی از مدیران کردستان قدردانی شد.